Jak przeprowadzić prawidłowo kurację solą?

Pot, sól i pieczenie jamy ustnej Problem pojawił się ok. 5 lat temu: pieczenie jamy ustnej, ale bez suchości, przeciwnie, gdy piekło, śliny przybywało. Pojawiały się trudności z dłuższym mówieniem. Kilkanaście wizyt u dentystów, periodontologów, w klinice chorób jamy ustnej wykluczyły znane przyczyny, ale też nie wskazały żadnego sposobu leczenia. Gdy w kilku artkułach i książkach znalazłem porady dotyczące picia słonej wody, uświadomiłem sobie, że soli zawsze używałem mało, a jednocześnie zawsze łatwo się pociłem (nie zbyt łatwo, po prostu łatwo). Nierzadko mój pot był z początku słony, a potem tracił smak. Zacząłem pić wodę z solą (ok. 5 g soli na dzień). Pojawiła się jakaś poprawa. Kilka razy zauważyłem, że zaniedbanie suplementacji doprowadziło do pogorszenia (z opóźnieniem ok. dwudniowym). Szukam porady, jak można ewentualnie potwierdzić taką kurację, dopracować (przecież nie sól musi być jedyna lub najważniejsza) i ustalić dawki (boję się zażywać więcej soli). Albo może jest lepszy sposób. Będę wdzięczny za każdą poradę.

Zespół palącej jamy ustnej może być skutkiem m.in. picia kwaśnych napojów, cukrzycy, niedoczynności tarczycy, zatrucia, refluksu, infekcji grzybiczej, zaburzeń funkcji ślinianek, reakcji na leki, depresji i stanów lękowych, uczuleń na pewne pokarmy, dodatki lub barwniki spożywcze. Ulgę może przynieść suplementacja żelaza, cynku, kwasu foliowego, witamin z grupy B. W niektórych przypadkach pomóc może korekta zgryzu.
W leczeniu stosuje się sztuczną ślinę, lidokainę, leki przeciwpadaczkowe, przeciwdepresyjne oraz psychoterapię.