Suplementy diety wzmacniające odporność w zimie

Witam. Nie chcę zachorować tej zimy. Co robić aby wzmocnić organizm. I proszę o odpowiedź na pytanie: Jakie suplementy diety wzmacniające odporność mogę brać razem z tranem w kapsułkach który biorę codziennie? Pozdrawiam

Witam,

Nie uważam, by jakiekolwiek suplementy diety pomagały nam ustrzec się od chorób. Należy bowiem pamiętać, że każdy suplement zawiera też konserwanty. Więc z jednej strony niby przyjmujemy coś dobrego, np. czosnek czy jagody itp. a z drugiej otoczkę kapsułki, w której jest chemia.

Sądzę, że najlepszym sposobem, aby ustrzec się przed przeziębieniem czy grypą jest naturalne i jak najbardziej zdrowe pożywienie przez cały rok - nie tylko w okresie jesieni i zimy. Cały rok pracujemy na swoje zdrowie.

Oczywiście w okresach przejściowych, kiedy najłatwiej o przeziębienie, warto wzbogacić dietę o miód pszczeli, cebulę, czosnek, naturalny sok z aronii, wiśni, porzeczek, malin - ale w formie naturalnej, nie w kapsułkach.

W okresie letnim warto pomrozić sobie owoce jagodowe, np. porzeczki, jagody, truskawki, maliny, aby potem w okresie od listopada do lutego sobie robić z nich koktajle.

Na zakończenie co mogę jeszcze zasugerować, aby stronić od margaryn (lepiej smarować chleb prawdziwym masłem), od mleka w kartonach, od warzyw zimę, które są typowe dla okresu lata (sztucznie pędzone pomidory, ogórki, sałata, rzodkiewka), od gazowanych napojów.

Zapraszam do rozszerzenia tego wątku i po darmową wiedzę zawartą w moich artykułach pod linkiem: http://dietacwiczeniaodchudzanie.epicentrumzdrowia.pl/blog-dieta-cwiczenia-odchudzanie

Pozdrawiam,
Ewelina Wieczorek
www.epicentrumzdrowia.pl

W celu poprawy odporności należy stosować zbilansowaną dietę dostarczającą wszystkich niezbędnych minerałów i witamin. Suplementy diety (poza tranem) nie są dobrym rozwiązaniem. Należy stosować naturalne produkty poprawiające odporność - owoce cytrusowe, cebulę, czosnek, świeży imbir, tłuste ryby morskie. Odporność poprawiają też probiotyki zawarte w fermentowanych produktach mlecznych - jogurtach, kefirach, maślankach a także kiszonkach - ogórkach i kapuście. Do tego należy ubierać się odpowiednio do warunków atmosferycznych - tak, aby nie marznąć ale też się nie przegrzewać. Wtedy żadne suplementy diety nie będą potrzebne.

Witam, warto zażywać jeszcze preparat z rytyną i witaminą C, np. rutinoscorbin czy cerutin. Na wzmocnienie odporności oprócz kwasów omega 3 najlepsza jest właśnie witamina C. Warto każdego dnia jeść owoce, czyli naturalne źródło tej witaminy, szczególnie bogate w nią jest kiwi. Jeden owoc dziennie pokrywa dzienne zapotrzebowanie. Pozdrawiam

witam, to nie pytanie do zyweniowca, my zawsze szukamy odpowiednich produktów, które moga zwiekszyc odpornosc a nie uzupełnianie składników korzystajac z suplementów, miód, orzechy -duzo selenu cynku odpowiada za odpornosc i owoce i warzywa z witaminą C to jasne: kiwi, mandarynki, pomarancz, papryka, natka pietruszki, kapusty.

Witam. Kwasy omega-3 jak najbardziej podnoszą naszą odporność. Co do suplementacji to nigdy nie mamy pewności w jakim stopniu te skałdniki się wchłaniają, proszę też pamiętać, że witaminy i składniki mineralne spożywane w nadmiarze też nie są korzystne. Jeśli dieta jest zbilansowana, tzn. spożywamy różnorodną żywność z różnych grup pokarmowych, to my te skałdniki sobie dostarczamy. Zachęcam do przeczytania mojego artykułu "Dieta na wzmocnienie odporności", kilka zmian w naszym codziennym żywieniu, a można naprawdę dużo zyskać i to w naturalny sposób http://www.dietetykwkrakowie.pl/artykuly_i_porady/dieta-na-wzmocnienie-odpornosci/

Witam,

Zachęcam do skorzystania z naturalnych środków takich jak: czosnek, maliny, miód, aronia, a także produktów będących źródłem antyoksydantów oraz kwasów omega-3. Ponadto zbilansowana dieta, regularne posiłki, umiarkowana aktywność fizyczna w połączeniu z odpowiednią ilością snu powinno wystarczyć.