Jak długo po ekstrakcji ósemki nie można uprawiać sportu?

Witam, w przyszłym tygodniu będę miała ekstrakcje dolnej ósemki (nie wyrośniętej). Moje pytanie brzmi: ile po zabiegu nie mogę uprawiać sportu? Trenuje sporty walki chwytane i bardzo zastanawia mnie kiedy będę mogła wrócić na treningi. Pozdrawiam

Zwykle po ekstrakcji wskazane jest wstrzymanie z podejmowaniem wysiłku fizycznego przez około 7 dni. W przypadku, kiedy usunięcie wymagało założenia szwów, to co najmniej do ich zdjęcia. Wiele zależy od indywidualnego przypadku, tego jak szybko rana się zrasta, czy występują jakieś dolegliwości. Również od tego, jak intensywnie trenujemy. Warto stosować się do zaleceń stomatologa i unikać wysiłku przez wskazany przez specjalistę czas. W przeciwnym wypadku można narazić się na dłuższą przerwę w treningu. Pozdrawiamy, stankowscybialach.pl, badzbystry.pl