Czy proces gojenia po ekstrakcji ósemki jest prawidłowy?

Witam, w środę miałam zabieg usunięcia dolnej 8. Sam zabieg trwał jakieś 10 minut. Zero bólu. Żadnych komplikacji. Tego samego dnia i następnego dnia delikatnie pobolewało mnie dziąsło i podniebienie po stronie tej 8. Rana goi się dobrze ale kolejnego dnia pojawiła się wrażliwość na zbyt gorące lub zbyt zimne pokarmy/picie oraz zbyt intensywny dotyk. Wtedy pojawia się uczucie odrętwienia, pulsowania miejsca na dziąśle po 8 i promieniuje aż do 5.Trwa to jakąś chwilę i się wycisza.Czy to normalne?

Proszę stosować się do zaleceń pozabiegowych stomatologa, który wykonywał ekstrakcję. To raczej normalne objawy, które powinny minąć wraz z zagojeniem się rany. Tymczasem proszę unikać czynników drażniących tę okolicę, stosować miękką dietę, unikać gorących i zimnych pokarmów oraz delikatnie oczyszczać zęby.

Pozdrawiamy,
stankowscybialach.pl
badzbystry.pl