Jak długo po udarze mogą utrzymywać się zaburzenia połykania?

Dzień dobry, czy problemy z przełykaniem po udarze kiedyś ustąpią? sąsiadka martwi się, że już nigdy nie będzie mogła samodzielnie i normalnie jeść. Mówię jej, że na pewno będzie dobrze, ale nie ma 100% pewności, dlatego pytam. Z góry dziękuję za odpowiedź!

Witam!
Po udarze zaburzenia połykania, jak i inne uszkodzenia czynności, mogą pozostać na stałe, ale zazwyczaj dochodzi do poprawy. Być może ta "poprawa" to nasza czujność, żeby się nie dławić, albo rzeczywiście dochodzi do poprawy. Są specjalne programy rehabilitacyjne.
Pozdrawiam
W. Łuczkowski.