Zapytaj lekarza

1 , 0 2 9 , 6 7 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Udar niedokrwienny prawego płata potylicznego w przebiegu nadciśnienia tętniczego

Witam Mam pytanie miesiac temu mama moja miała udar niedokrwienny prawego płata potylicznego w przebiegu nadcisnienia tętniczego,jak równiez wzgledna niewydolność kręgowo-podstawna.Na skutek udaru straciła wzrok. Czy jest jakaś mała szansa aby ten wzrok w małej chociaż mierze powrócił?Aktualnie mama zażywa BEZBIAŁKOWY DIALIZAT Z KRWI CIELAT DOUSTNIE. Uprzejmie prosze o odpowiedz.
KOBIETA, 42 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

MaĹgorzata Panek
69 poziom zaufania

W przypadku dokonanego udaru, a nie przejściowego niedokrwienia, dochodzi do martwicy części mózgu. W związku z tym szanse na odzyskanie utraconych funkcji w całości są minimalne. Nie wyklucza to poprawy stanu w niewielkim stopniu. Ważną rolę odgrywa rehabilitacja. Proszę o szczegóły pytać lekarza prowadzącego.
Pozdrawiam

0

Wskazana pełna konsultacja z NEUROLOGAMI , którzy leczą Mamę !
W wyniku uszkodzenia płata potylicznego, doszło do połowiczej "ślepoty korowej", czyli uszkodzenia "ekranu, odbioru obrazu" . Możliwe, że powoli nastąpi poprawa, ale trudno powiedzieć czy wróci pełne widzenie
Zależy jakie objawy? Inne schorzenia i wyniki
Pozdrawiam

Specjalista neurolog. Ekspertka w dziedzinie leczenia migreny oraz przewlekłego bólu głowy.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy