Jak pomóc osobie po niedokrwiennym udarze mózgu?

Moja mama jest po trzecim niedokrwiennym udarze mozgu lewej strony,jest chora na cukrzyce i nadcisnienie,ma 75 lat posiada zmiany miazdzycowe i utrwalone migotania przedsiankow,jest w stanie ruszac lewa noga i ma czucie w lewej rece ,nie chce cwiczyc i ostatnio nie chce pic i jesc,lekarka prowadzoca proponuje antydepresanty czy w przypadku mojej mamy moze to wogole pomoze polepszyc jej stan psychiczny i nie pogorszy stanu obecnego?z gory dziekuje za odpowiedz ania g
KOBIETA, 45 LAT ponad rok temu

Profilaktyka udaru mózgu

Udar mózgu, inaczej wylew, jest zespołem objawów klinicznych, które wiążą się z nagłym wystąpieniem zaburzenia czynności mózgu. Utrzymuje się on dłużej niż dobę, a u podłoża nie leży inna przyczyna niż naczyniowa. Profilaktyka udaru mózgu w bardzo dużym stopniu pomaga zapobiec jego wystąpieniu.

Lek. Paweł Baljon
77 poziom zaufania

Witam serdecznie. Fizjoterapia i rehabilitacja odgrywają kluczową rolę w rekonwalescencji po udarze mózgu. Fizjoterapeuci pomagają powrócić osobom po udarze do normalnego życia, celem jest zapobieganie postępowi choroby i przywracanie sprawności fizycznej. Natomiast rehabilitacja umożliwia przyspieszenie procesu regeneracji oraz zmniejszenie fizycznych i psychicznych następstw choroby. W przypadku braku tych form leczenia u pacjenta następuje wzrost napięcia mięśniowego po stronie niedotkniętej niedowładem, co powoduje przeciążenie i dalsze powikłania ruchowe.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty