Jak długo po wyjęciu pierwszej spirali należy odczekać, by móc założyć drugą?

Witam, moja partnerka musiała ściagnąć spiralkę, ponieważ się "przesunęła", miała ją chyba 2 lata. Moje pytanie: jak długo trzeba odczekać by móc założyc 2 spiralę, bo wiele osób mi mówiło, że należy rok odczekać. Dziekuję za odpowiedź. Pozdrawiam

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Nastepną wkładkę wewnątrzmaciczną można zaaplikować od razu po wyjęciu poprzedniej - podczas jednej wizyty u ginekologa. Pamietać tylko należy, że wkładkę wyjmuje się i wkłada podczas krwawienia miesięcznego. Pana partnerka musi więc poczekać z zabiegiem aplikacji spirali na miesiączkę.