Jak długo po zapaleniu płuc może utrzymywać się kaszel u dziecka?

Witam moj synek ma 5 mc korygowane na 3 mc ostatnio przechodzil zachlystowe zapalenie płuc. 31 .12 zostalisny wypisani ze szpitala 3 dni temu pojawił sie suchy kaszel. Byliśmy u lekarza mowi ze płuc sa czyste i nic nie słychać. Jak długi czas może utrzymywać sie kaszel po zachlystowym zapaleniu płuc. Dodam ze syn cierpi ba dysplazje oskrzelowo płyną

Lek. Tomasz Budlewski

jeśli nadal jest kaszel wskazana jest ponowna wizyta lekarza pediatry