Sporadyczny kaszel u 10-miesięcznego dziecka

Syn ma 10miesięcy od 2 miesięcy sporadycznie pokasłuje (od 5 do10 razy na dobę) jest to kaszel lekki, delikatny. Kaszel zaczął się tydzień po ustąpieniu wszystkich objawów zapalenia oskrzeli, które wcześniej przechodził. Pediatra badał go5razy, stosowaliśmy pulmicort, fenistil, tantum verde, summamed. Nic nie pomogło. Teraz nic nie dajemy i nic się nie zmienia. Osłuchowo zawsze jest czysto, gardło lekko czerwone. Brak innych objawów. Czy to może być bezobjawowe zapalenie płuc? A może od zębów?

Lek. Tomasz Budlewski

Przede wszytskim suchy kaszel bez innych objawów może utrzymywać się do kilku tygodni po infekcji i jest to zupełnie normalne. Proszę się nie niepokoić. Jeśli w ciągu najbliższych tygodni nie ustąpi proszę kolejny raz udać się do lekarza.