Lekki kaszel u 9,5-miesięcznego syna

Synek ma teraz 9,5m-ca. W kwietniu chorował na obturacyjne zapalenie oskrzeli, brał Augumentin i Nebbud. Przeszło. Tydzień później zaczął się lekki kaszel i trwa do dziś. Kaszel jest suchy i sporadyczny. Kaszle 5-10 razy na dobę (od 1 do 3kaszlnięć). Pediatra badał go już 4razy. Lekko zaczerwienione łuki w gardle, innych objawów brak. Stosowaliśmy tantum verde, pulmicort, nurofen, fenistil, cebion, syrop prawoślazowy a nawet Summamed. Nic nie pomaga. Na pocz. czerwca wyszedł mu pierwszy ząb.

Lek. Tomasz Budlewski

Jeśli synek ma tylko taki sporadyczny kaszel bez innych niepokojących objawów (apatia, pogorszenie apetytu, brak przyrostu masy ciała, gorączka itp) raczej nie ma powodów do obaw. Proszę obserwować dziecko i pamiętać że kaszel po infekcji może się utrzymywać kilka tygodni.