Jak długo rozpuszczają się szwy chirurgiczne?

Witam.Miałam usuwaną zmianę skórną na piersi,mam założone szwy rozpuszczalne.Po 7 dniach mam odciąć końcówki, mam pytanie-kiedy te szwy całkiem się rozpuszczą? Jaki jest minimalny oraz maksymalny czas rozpuszczania? Dziękuje

Witam. Wchłanianie szwów zależy od indywidualnych predyspozycji organizmu i nie sposób określić jak to długo u Pani będzie przebiegało. Czy to jest szew śródskórny? Jeśli nie to może po tych 7-10 dniach zamiast odcinać warto je usunąć? Osobiście dla ładniejszego wyglądu blizny preferuję szwy niewchłanialne - dają mniejszy odczyn i usunięcie po tych 7-10 dniach.