Zapytaj lekarza

7 1 6 , 3 9 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo ten lek może utrzymywać się w organizmie?

Witam, chciałabym zapytać jak długo lek Depakine Chrono 300 o przedłużonym uwalnianiu może utrzymywać się w organizmie? Nie mam stwierdzonej padaczki, ani tez żadnej innej choroby jak choroba dwubiegunowa, jednak w trudnych sytuacjach życiowych nie radzę sobie i miewam wówczas lęki i obniżenie nastroju. Lekarz psychiatra przepisał mi lek Depakine Chrono 300 (1xdziennie) oraz Fluoxetin Polpharma, 20mg (1xdziennie) na "poprawę nastroju". Leki przyjmowałam przez ok. 2 tygodnie i od miesiąca już ich nie zażywam. Czy mogę bezpiecznie rozpocząć starania o dziecko, czy powinnam jeszcze zaczekać?
KOBIETA, 33 LAT około miesiąca temu

Pierwsza pomoc przy napadzie padaczkowym

Depakine Chrono ma okres półtrwania około 17 godzin- oznacza to, że po 17 godzin stężenie wyjściowe leku spada o połowę. Można przyjąć że po miesiącu lek z pewnością nie będzie już obecny w organizmie.
Z fluoksetyną sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż jej metabolity mają analogiczny czas około 2 tygodni- niemniej po miesiącu również stężenie leku powinno być bardzo niewielkie (biorąc jeszcze pod uwagę krótki czas zażywania)- więc i tu można przyjąć że planowanie ciąży może być bezpieczne.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy