Jak długo ten lek może utrzymywać się w organizmie?

Witam, chciałabym zapytać jak długo lek Depakine Chrono 300 o przedłużonym uwalnianiu może utrzymywać się w organizmie? Nie mam stwierdzonej padaczki, ani tez żadnej innej choroby jak choroba dwubiegunowa, jednak w trudnych sytuacjach życiowych nie radzę sobie i miewam wówczas lęki i obniżenie nastroju. Lekarz psychiatra przepisał mi lek Depakine Chrono 300 (1xdziennie) oraz Fluoxetin Polpharma, 20mg (1xdziennie) na "poprawę nastroju". Leki przyjmowałam przez ok. 2 tygodnie i od miesiąca już ich nie zażywam. Czy mogę bezpiecznie rozpocząć starania o dziecko, czy powinnam jeszcze zaczekać?

Z fluoksetyną sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, gdyż jej metabolity mają analogiczny czas około 2 tygodni- niemniej po miesiącu również stężenie leku powinno być bardzo niewielkie (biorąc jeszcze pod uwagę krótki czas zażywania)- więc i tu można przyjąć że planowanie ciąży może być bezpieczne.