Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak długo trwają skutki uboczne odstawienia tabletek antykoncepcyjnych?

Około 6 miesięcy temu odstawiłam tabletki antykoncepcyjne. Od tego czasu towarzyszą mi takie dolegliwości jak przetłuszczające się i wypadające włosy, bardziej niż zwykle tłusta cera (którą jednak łatwo dało się znormalizować odpowiednim kremem), a także nieregularne miesiączki. Dokładnie monitoruję okres dopiero od 3 miesięcy. Mój cykl podczas brania tabletek to oczywiście 4 tygodnie z niedużym krwawieniem 3-4 dniowym. Okres 3 miesiące temu spóźnił mi się 2 tygodnie, trwał tylko 2 dni, następny przyszedł tydzień za wcześnie i trwał 8 dni, ostatni przyszedł tylko 5 dni za późno, ale za to trwał tylko 1 dzień. Niby symptomy typowe przy odstawieniu tabletek, jednak niepokoi mnie, że trwają tak długo i że deregulacja cyklu jest tak wielka (przed braniem taletek cykl mialam bardzo regularny). Jak długo jeszcze mogę się spodziewać "anomialii", czy moje objawy są normalne, czy powinnam udać się do ginekologa w celu sprawdzenia, czy wszystko jest ok?
KOBIETA, 30 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Aleksandra Witkowska
82 poziom zaufania

Niestety tak może być po odstawieniu antykoncepcji. Proponowałabym wykonac obecnie badania hormonalne u ginekologa. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż oczekiwany czas udzielenia odpowiedzi ze strony portalu.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy