Trądzik po odstawieniu tabletek - jak długo będzie trwał?

Nigdy nie miałam problemu z trądzikiem, minęły 3 tygodnie jak odstawiłam tabletki i mam całą twarz w krostach. Brałam 4 opakowania tabletek, czy to może być powodem? Kiedy problem zniknie? Oczekuję na okres - jak długo może go nie być po odstawieniu tabletek? Kiedy muszę zacząć się martwić, jeśli go nie dostanę i co z trądzikiem? Jak go wyleczyć? Czy on sam zniknie po jakimć czasie?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.
1. Tabletki "wyszły z Pani", więc trądzik się pojawił. Tabletki antykoncepcyjne są niekiedy stosowane do jego leczenia. Jeśli jest to dla Pani duży problem, proponuję skontaktować się z dermatologiem.
2. Pierwsza miesiączka powinna pojawić się po kilku dniach od ostatniej tabletki. Kolejna może się opóźniać lub przyspieszać, ponieważ tabletki mogły rozhwiać Pani cykl. Jeśli miesiączka opóźnia się znacznie, proponuję wykonać test ciążowy - płodność po odstawieniu tabletek jest istotnie zwiększona.