Kiedy mój cykl miesiączkowy ureguluje się po odstawieniu tabletek?

Mam 18 lat i właśnie odstawiłam zażywane przez rok tabletki Y***. Zastanawiam się jak długo mój organizm będzie dochodził do siebie, tzn. za ile czasu dostanę 'prawdziwą' miesiączkę i cykl będzie normalny? Czy zaprzestać uprawiania seksu (oczywiście z zabezpieczeniem) i jeśli tak, to na jak długo?

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Trudno z całą pewnością ustalić, ile czasu będzie trwało wyregulowanie naturalnego cyklu. Zwykle zajmuje to kilka miesięcy.
Nie ma potrzeby rezygnacji ze stosunków, jednak podkreślam rolę zabezpieczenia. Zwłaszcza w ciągu kilku pierwszych tygodni po odstawieniu tabletek antykoncepcyjnych płodność jest bardzo zwiększona.