Tabletki 2 dnia cyklu

Mam pytanie - czy można samemu robić przerwę i odstawiać tabletki antykoncepcyjne? Kiedy wraca płodność po ich odstawieniu i czy mogę wziąć 1 tabletkę 2 dnia cyklu?

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Tabletki przyjmuje się pod kontrolą lekarza. Jeśli ktoś jednak nie ma ochoty ich przyjmować, kontrola nie jest wymagana. Może Pani samodzielnie odstawić tabletki.

Płodność po zaprzestaniu stosowania tabletek wraca po 7 dniach. Proszę jednak pamiętać, że w początkowym okresie płodność może być zwiększona (co może skutkować ciążą mnogą).

Nowe opakowanie należy rozpoczynać w pierwszym dniu cyklu. Niekiedy producent dopuszcza przyjęcie pierwszej tabletki pomiędzy 2 a 5 dniem, ale konieczne jest wtedy stosowanie dodatkowego zabezpieczenia przez 7 dni.