Czy mogę zacząć brać tabletki dowolnego dnia cyklu i po 5 dniach ochrona antykoncepcyjna będzie pełna?

Byłam u ginekologa, dostałam pierwszy raz tabletki anty, ale byłam już tydzień po okresie. Ginekolog powiedziała mi, że mam wziąć w ten sam dzień 1. tabletkę i po 5 dniach mogę mieć 100 % pewność, że one działają. Czy dobrze mnie poinformowała? Nie jestem pewna, czy mogę po tych 5 dniach normalnie współżyć, naczytałam się trochę tego, więc mam wątpliwości. Proszę o szybką odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Jeśli rozpoczyna się przyjmowanie tabletek pomiędzy 2. a 5. dniem cyklu, to stosowanie dodatkowego zabezpieczenia konieczne jest przez 7 dni. Niestety nie znam danych, które mówiłyby o tym, jak długo należy stosować dodatkowe zabezpieczenie, jeśli rozpocznie się przyjmownaie tabletek po 5. dniu cyklu.