Jak długo zalecane jest stosowanie progesteronu?

Jestem w 8tc od 5tyg biorę progesteron dopochwowo 400mg i aspirynę. Zostało to zalecone z powodu powtarzających się poronien. 3poronienia przed urodzeniem syna i 3 po, ciąża przebiegała prawidłowo a poronienia były do 1trymestru. Jak długo zalecane jest stosowanie progesteronu. Dodam że mieszkam w UK

Lek. Michał Lenard

Dużo zależy od Pani stanu klinicznego i decyzji lekarza. Nie ma sztywnych granic czasowych przyjmowania progesteronu, leczenie może trwać przez całą ciążę. Pozdrawiam!