Jak długo zmniejszają się węzły chłonne?

Jak długo wchłaniają się węzły chłonne? Od kilku dni wyskoczył mi miękki i bolesny węzeł na szyi. Przechodzę obecnie przez zapalenie zatok przynosowych. Dodam, że jest to moja 3 choroba w ciągu ostatnich 2 miesięcy, wcześniej miałam stany zapalne gardła po których została wysypka na tylnej ścianie. Jeden laryngolog przepisał mi na "niedoleczone" gardło Ospen, po czym po konsultacji u drugiego okazało się, że niepotrzebnie łykałam antybiotyk. Ok. miesiąca temu miałam usg szyi i wszystko było ok. Badania krwi wykazały przebytą infekcję, poza tym ok. Mocz ok. W tym momencie martwią mnie te powiększone węzły na szyi, bo naprawdę już nie mam siły chorować kolejnych 3 miesięcy...

Zwykle kilka- kilkanaście dni od zakończenia infekcji.Czasami jednak w ogóle nie wracają do pierwotnej wielkości.