Ile czasu węzeł chłonny może wracać do pierwotnego rozmiaru?

Mam pytanie odnośnie mojej 2 letniej córki. Ile czasu wezlel chłonny może wracać do pierwotnego rozmiaru? Corka tydzień temu skończyła brać antybiotyk.Jest już zdrowa a węzeł ostatnio wydawał mi się już malutki przy czym dziś wyczulam ze znowu jest większy. Ma on ok 1,5-2cm. Po jakim czasie powinnam udać sie znowu do lekarza?córka zmaga się teraz z dosyć ciężka wysypka z niewyjaśnionych przyczyn , czy wysypka może być powodem powiekszonego węzła? Znajduje się on na szyji tylko po jednej stronie

Aleksander Ropielewski

Wysypka, może być powodem powiększonego węzła chłonnego. Reaktywnie powiększone węzły zwykle wracają do pierwotnych rozmiarów w ciągu 2-3 tygodni. Zdarza się jednak, że pozostają nieco większe.