Jak dobrać pigułki?

Chciałam spytać czy jeśli po tabletkach ogólnie czuję się dobrze, a zwiekszyła się moja wrażliwość i bardzo często płaczę, to czy oznacza to, że tabletki zostały źle dobrane? Czy leki przeciwgrypowe typu theraflu nie osłabiają ich dzialania? Dodam, że stosuję harmonet.

KOBIETA ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Środki antykoncepcji hormonalnej, czyli tabletki, plastry i krążek dopochwowy, oprócz wysokiej skuteczności mają także działania niepożądane, np. obniżenie nastroju, a nawet depresja. Może Pani spróbować stosować inne tabletki, ale niestety z dużym prawdopodobieństwem wszystkie środki hormonalnej antykoncepcji będą powodować u Pani obniżenie nastroju, płaczliwość, itp..
Nie wiem, jak długo stosuje Pani swoje tabletki. Jeśli dopiero Pani zaczęła, to być może dokuczliwe wahania nastroju zmniejszą się po kilku (np. trzech) miesiącach stosowania.

Theraflu ma w składzie paracetamol i fenylefrynę. Substancje te nie zmniejszają skuteczności antykoncepcji hormonalnej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty