Jak dobrze dobrać okulary?

Witam po czym poznać ze okulary są za mocne?? Jestem krotkowidzem (-2,-2,25) Mam nowe okulary ale wydaje mi się że są one za mocne, z daleka widzę bardzo ostro a z bliska obraz wydaje się być jakby pomniejszony, gdy obracam głowę mam dziwne uczucia że mój wzrok nie nadąża wyłapywać tego co widzę podczas tego obrotu czy to normalne ??

Lek. Tomasz Budlewski

jeżeli objawy nadal się utrzymują konieczna wizyta u lekarza okulisty i ponowne badanie ostrości wzroku.