Jak duża jest szansa na zajście w ciążę w tym przypadku?

Witam. Ostatnio z dziewczyną po alkoholu trochę przesadziliśmy. Nie uprawiamy stosunków bez zabezpieczenia. Ale w momencie gdy ściągnęliśmy ubrania i przez kilka minut dochodziło między nami do podstawowymi czułości zaczęliśmy to robić, doszło do włożenia członka, ale po 1,5-2 minutach się opamiętaliśmy i przestaliśmy. Nie doszło do wytrysku, nie było nawet blisko. To było jakieś 7-9 dni od początku miesiączki. Nie wiem jak przypadają dni płodne itd., ale chciałbym spytać jak duża i czy w ogóle jest jakaś szansa na zajście w ciążę w takim przypadku.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry, każdy stosunek bez zabezpieczenia niesie za sobą ryzyko zapłodnienia kobiety, dotyczy to również tego przypadku, ponieważ nie jest potrzeby wytrysk, aby plemniki dostały się do dróg rodnych kobiety - znajdują się one także w preejakulacie. Dodatkowym czynnikiem zwiększającym szanse na zajście w ciążę przez kobietę są zbliżające się u niej dni płodne, które w przypadku cykli trwających 28 dni, zaczynają się już 10 dnia od początku cyklu (miesiączki).

W związku z powyższym ryzyko jest dość duże, dlatego zaleca się by kobieta wykonała test ciążowy w dniu spodziewanego krwawienia, gdyby to się nie pojawiło.

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia

https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany

https://portal.abczdrowie.pl/zygota-zaplodnienie-implantacja-i-zarodek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.