Jaki jest ból podbrzusza po zapłodnieniu?

Ostatnio doszło między mną a znajomym do stosunku, jednak nie było pełnej penetracji ani też wytrysku. Jednakże miałam wtedy owulację a teraz po niej boli mnie podbrzusze. Okres mam za tydzień, ale i tak jestem zestresowana, że mogę być w ciąży. Czy ból podbrzusza podczas zapłodnienia jest mocny? Jak długo powinien trwać? Dodam, że zazwyczaj podczas owulacji mam bóle brzucha i często długo przed okresem również boli mnie brzuch, jajniki.

Redakcja abcZdrowie

Dzień dobry,

w przypadku, gdy doszło do umieszczenia prącia w Pani pochwie, bez zabezpieczenia w postaci prezerwatywy, istnieje ryzyko zajścia w ciążę, nawet jeśli nie doszło do wytrysku. Każde dostanie się preejakulatu bądź ejakulatu do narządów rodnych kobiety niesie możliwość połączenia się plemników z komórką jajową. Ból podbrzusza często towarzyszy implantacji zarodka w macicy i pojawia się on około 5-7 dni po zapłodnieniu, jednak określenie siły bólu jest trudne, gdyż jest to kwestia indywidualna. Objawy bólowe towarzyszące implantacji trwają kilka dni, do tego może również dojść niewielkie plamienie (około 1-3 dni).

Zachęcamy także do zapoznania się z artykułami o podobnej tematyce:

https://portal.abczdrowie.pl/jak-dochodzi-do-zaplodnienia

https://portal.abczdrowie.pl/na-czym-polega-stosunek-przerywany

https://portal.abczdrowie.pl/zygota-zaplodnienie-implantacja-i-zarodek

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.