Jak duże szanse na ciążę? Potrzebna tabletka "po"?

Witam, w zeszłym miesiącu przesuwałam okres, wszystko przebiegło zgodnie z planem. Zastanawia mnie, czy to ma duży wpływ na zmniejszenie skuteczności ochrony? Dziś uprawiałam seks ze swoim chłopakiem, wprawdzie też z prezerwatywą, jednak po stosunku, po zdjeciu gumki, po jakimś czasie chłopak "wszedł" we mnie ponownie, bez jakiegokolwiek mycia itp. Dodam fakt, że mam dni płodne i jeszcze, że plastry naklejam zazwyczaj o podobnej porze, choć czasem z różnicą 30-60 minut. Czy powinnam się zgłosić po tabletkę "po stosunku"? Proszę o szybką odpowiedź! :(
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

1. Jakie znowu dni płodne? Przecież stosuje Pani plastry antykoncepcyjne, które blokują owulację i zmieniają cykl. Nie ma Pani dni płodnych ani teraz ani w ogóle! Chyba, że zapomni Pani o naklejeniu plastra, ale wtedy dni płodne są w zupełnie innym okresie cyklu niż "zwykle".
2. Przesunięcie miesiączki plastrami nie ma wpływu na skuteczność antykoncepcyjną.