Jak dziedziczymy krew?

Witam , mam pytanie odnośnie dziedziczenia grupy krwi. Moja mama ma grupę O RH , a mój tata grupę A RH , jakie grupy powinny mieć dzieci z połączenia takich grup . Dodam , że mam dwójkę rodzeństwa ja mam grupę B RH , brat O RH a siostra A RH .

Lek. Tomasz Budlewski

a kiedy były oznaczane grupy krwi? wskazane powtórne oznaczenie grup krwi. teoretycznie grupa krwi B przy powyższym układzie jest bardzo mało prawdopodobne.