Jak interpretować opis badania szyi?

Witam zrobiłam rezonans magnetyczny szyji. Spłycona lordoza szyjna. Trzony kręgów szyjnych o zachowanych wysokościach oraz prawidłowej dystrybucji intensywności sygnału. Cechy dehydratacji tarcz międzykręgowych C2/C3,C3/C4,C4/C5 i C5/C6, tarczeC4/C5,C5/C6 przewężone. Naczyniak trzonu Th 3 o wym. 7.5x5.5 mm. Na poziomie C4/C5 niewielkie dokanałowe uwypuklenie pierścienia tarczy bez istotnego ucisku na worek oponowy.Na poziomieC5/C6 lewostronna protruzja krążka międzykręgowego z impresja przedniej powierzchni worka oponowego o nieznacznym wypukleniem do lewego otworu międzykręgowego. Na poziomieC6/C7 niewielkie dokanałowe uwypuklenie pierścienia tarczy bez istotnego ucisku na worek oponowy. Pracuje w hipermarkecie chodze na rehabilitację.Mam zamiar jeszcze zrobić rezonans barku bo w prześwietleniu mi wyszło zwężenie przestrzeni pod barkowej. Cały czas boli mnie szyja bark.

Dolegliwości są adekwatne do opisanych zmian zwyrodnieniowych, nic poza rehabilitacją oraz doraźnym leczeniem przeciwbólowym doustnie nie mogę Pani zaproponować. Jeżeli dolegliwości są bardzo silne - trzeba skonsultować się z neurochirurgiem, czy widzi możliwość zabiegu. Jednocześnie przepraszam za dłuższy niż zwykle okres oczekiwania na odpowiedź ze strony portalu.