Zapytaj lekarza

7 4 2 , 3 0 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Co oznacza ten opis badania kręgosłupa 27-latka?

Witam, czy obniżony poziom sygnału tarcz międzykręgowych i uwypuklenia to już coś poważniejszego? Mam wiele wizyt do lekarzy jeszcze do wykonania i zastanawiam się czy priorytezować ten kręgosłup czy nie... :/ Co źle wyszło w rezonansie całego kręgosłupa: Umiarkowanie obniżony poziom sygnału tarcz międzykręgowych od C2/C3 do C5/C6. Uwypuklenia tarcz międzykręgowych C4/C5, C5/C6 i C6/C7, z modelowaniem worka oponowego. Niewielkie wpuklanie górnej blaszki granicznej trzonu Th6 z jego niewielką klinowatą deformacją, guzek Schmorla w dolnej blaszce granicznej trzonu Th11. Prawidłowy poziom sygnału szpiku trzonów kręgowych w odcinku piersiowym. Pojedyncze zaostrzenia na krawędziach trzonów kręgowych. Niewielkie obniżenie poziomu sygnału i wysokości tarcz międzykręgowych Th3/4, Th4/5, Th6/7 i Th8/9. Niewielkie uwypuklenia tarcz międzykregowych l2/L3, L3/L4, L4/L5 i L5/S1, z delikatnym modelowaniem worka oponowego. Męczę się od ponad roku z różnymi dolegliwościami od strony głowy ale też kręgosłupa i ogólną słabością organizmu. Laryngologicznie ok, rezonans głowy ok
MĘŻCZYZNA, 27 LAT 2 tygodnie temu

Tomografia komputerowa 3D

Tomografia to badanie, które może posłużyć wykryciu schorzeń neurologicznych lub laryngologicznych. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat tomografii komputerowej w trójwymiarze.

Redakcja abcZdrowie
82 poziom zaufania

Witam,

opis badania wskazuje na niewielkie zmiany dyskopatyczne, to jest zwyrodnieniowe w obrębie kręgosłupa – uwypuklenia oznaczają przesunięcia poziome dysków w stosunku do kręgosłupa.

Więcej informacji odnajdzie Pan pod tym adresem: https://portal.abczdrowie.pl/dyskopatia-szyjna-przyczyny-objawy-leczenie.

To, a także ucisk na worek oponowy może być źródłem bólu – w odcinku szyjnym zazwyczaj są to bóle karku, drętwienia kończyn górnych, niekiedy również bóle głowy. Na pewno warto rozważyć fizjoterapię, a także stosowanie leków przeciwzapalnych, jeżeli ból jest dotkliwy.

Być może zainteresuje Pana także ten materiał: https://portal.abczdrowie.pl/bol-glowy.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.

Redakcja abcZdrowie.pl to zespół doświadczonych i zaangażowanych osób, z których wielu to eksperci z dziedziny medycyny, dla których dbałość o zdrowie to priorytet.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy