Jak interpretować wynik badań pod względem otyłości?

Witam ,czy może mi kto pomóc. Jestem mężczyzną 21lat. Zmagam się z nawracającą otyłością. Proszę o interpretację badań hormonalnych pod względem otyłości. FT3 - 5,72pmol/l , FT4 - 20,98 pmol/l Etradiol - 145 pmol/l Prolaktyna - 130 mlU/L Tetosteron - 9,40 nmol/l kortyzol w surowicy 27,80 ug/dl Progestron 1,08nmol/l

Dzień dobry,

Wymaga Pan dalszej diagnostyki endokrynologicznej. Proszę z wynikami udać się do endokrynologa, który zaleci dalsze postępowanie. Jeśli ma Pan jakieś inne, starsze wyniki badań, proszę je zabrać na wizytę.

Pozdrawiam serdecznie.

Dr n. med. Marek Derkacz
Specjalista endokrynologii,
diabetologii i chorób wewnętrznych