Jak interpretować wynik badania histopatologicznego jelita grubego?

Witam. Proszę o jakąś informacje co oznaczają wyniki badania histopatologicznego (jelito grube) 1.Śluzówka jelita cienkiego z rozlanym naciskiem komórek jednojądrzastych w blaszce właściwej odcinkowo płaska i ze skróconymi kosmykami 2.Przewlekłe zapalenie śluzówki kątnicy średniego stopnia ,zwykłe 3. Przewlekłe zapalenie śluzówki esicy średniego stopnia ,zwykłe . Konsultacje z lekarzem mam za dwa tygodnie ale chciałbym sie dowiedzieć czy to cos poważnego czy nie mam sie czego obawiać

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie objawy? Jakieś choroby przewlekłe ? Przyjmowane jakieś leki na stałe?