Jak interpretować wynik badania HRCT zatok przynosowych?

Witam. Proszę o interpretacje wyniku. HRCT ZATOK PRZYNOSOWYCH- -zatoki czołowe szczękowe oraz klinowa prawidłowo powietrzne -komórki sitowia przedniego środkowego i tylnego prawidłowo powietrzne z zachowaną drożnością obu zachyłków klinowo sitowych -przerost błony śluzowej w małżowinach nosowych po lewej upośledzający drożność przewodów nosowych dolnego i środkowego po lewej -obustronna prawidłowa drożność kompleksów ujściowo -przewodowych -niewielkie skrzywienie przegrody nosa w lewo -concha bullosa po prawej -głębokość rowków węchowych 7.4mm, typ III wg Kerosa

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna ocena najlepiej przez lekarza specjalistę laryngologa