Jak interpretować wynik badania na cytomegalię i co on oznacza?

Witam. W dniu 21.05.2018r były wykonywane badania na cytomegalię. Wykazano że CMV IgG(F19) wynosi 42.6 U/ml przy zakresje referwncyjnym : nieobecne : <0.5, wątplowe : 0.5-<1.0, obecne : >=1.0. A CMV IgM wynosiło 1.44 COI przy zakresie fererencyjnym : nieobecne <0.7, wątpliwe >=0.7-1.0, obecne : >=1.0. Wtedy byłam w 9tygodniu i 6 dniu ciąży. 24.05.2018r byłam w 10 tygodniu i 1 dniu ciąży. Wtedy też lekarz pobrał próbkę krwi na awidność CMV. Dziś mam wyniki wykonane w dniu 29.05.2018r. Z próbki pobranej 24.05.2018r. i wynik jest taki : CMV igG 36.00 u/ml przy zakresie referencyjnym wynik ujemny <12.0u/ml, wynik niejednoznaczny 12.0-14.0u/m, wynik dodatni >=14.0 u/m. Poniżej awidność przeciwciał w kl. IgG 0.71 Index przy zakresie referencyjnym : niska awidność < 0.150, umiarkowana awidność 0.150-0.250, wysoka awidność >=0.250. Proszę o interpretację bo nie wiem co mam myśleć. Przypuszczam że mam świeżą cytomegalię. I co teraz ? Dziecko poronie ? Urodzi się chore ? Dodatkowo wizyte mam dooiero 14.06.2018r. Wtedy będę miała robione badania prenatalne. Na skierowaniu mam zaznaczone "stwierdzenie wystąpienia strukturalnych aberracji chromosomowych u ciężarnej lub u ojca dziecka" co to też znaczy ? Nie wytrzymam do dnia 14.06.2018r. W takiej niepewności i stresie. Proszę o jakieś informacje. Dziękuję.

Lek. Klaudia Kuśmierczuk

Rzeczywiście taki wynik cytomegalii wskazuje na świeżą cytomegalię. Jednocześnie nie ma w 100% potwierdzenia, że dziecko również będzie chore oraz, że Pani poroni. Teraz będą wykonywane dodatkowe badania aby kontrolować rozwój płodu. Najlepiej będzie jeśli zaufa Pani lekarzowi prowadzącemu i szczerze mu opowie o swoich obawach.