Jak interpretować wynik badania RM kręgosłupa u 45-latka?
Kręgosłup lędźwiowy - co dalej mogę zrobić ( operacja,rehabilitacja,może leczenie farmakologiczne). Opis wyniku rezonansu magnetycznego. Niewielkie dwuboczne skrzywienie kręgosłupa lędźwiowego.Lordoza lędźwiowa w pozycji badania zachowana.Krążek międzykręgowy L4/L5,L5/S1 nieznacznie zwężony.Pozostałe krążki porównywalnej wysokości,w normie.Intensywność sygnału z krążków w normie.Wysokość trzonów lędźwiowych w normie.Niewielka boczna rotacja kręgów lędźwiowych.Na poziomie L4/L5 widoczna jest wypuklina krążka,która uciska worek oponowy i delikatnie uciska korzeń rdzeniowy w zachyłkach.Na poziomie L5/S1 widoczna jest mała wypuklina krążka,która modeluje przednią powierzchnię worka oponowego i modeluje korzenie rdzeniowe w zachyłkach.Pozostałe krążki bez zmian.Szerokość kanału kręgowego prawidłowa.Intensywność sygnału ze stożka rdzenia prawidłowa. Wnioski: Wypukliny krążków poziomów j/w Proszę o odpowiedz ( lat 45 ) Dziękuje i pozdrawiam

MĘŻCZYZNA, 45 LAT ponad rok temu
Lek. Tomasz Budlewski
95 poziom zaufania
Konieczna konsultacja lekarza neurochirurga po bezpośrednim badaniu oraz łącznej analizie wraz z powyższym wynikiem będzie można zalecic odpowiednie dalsze postepowanie