Jak interpretować wynik badania RM odcinka krzyżowo lędźwiowego u osoby z mrowieniem nogi?
Drętwienie, mrowienie prawej nogi,od łydki do stopy, łącznie z palcami.Wykonałem rezonans magnetyczny,odcinek lędzwiowo krzyżowy. Opis,-L4-L5przepuklina krązka - znaczne zwężenie otworów międzykręgowych - wymiar strzałkowy worka do około ap=9mm L5-S1 przepuklina na głębokości 6mm pośrodkowo obustronna, wymiar strzałkowy worka zmniejszony o ap=10mm.Jakie mnie czeka leczenie,opis rezonansu tylko częściowy.

MĘŻCZYZNA, 68 LAT ponad rok temu
Witam!
Ma Pan stwierdzone dwie przepukliny krążka międzykręgowego L4/L5 i L5/S1. Konsultacja neurochirurgiczna i zaproponują odpowiednie postępowanie.
Pozdrawiam i życzę powodzenia
W. Łuczkowski.