Jak interpretować wynik badania RTG klatki piersiowej u kobiety w wieku 53-lat?

Witam, proszę o wyjaśnienie opisu zdjęcia klatki piersiowej PA(płuc) mojej mamy, ma 53lata. Pola płucne i cień środkowy odpowiednie do wieku i budowy, przy czym w rzucie tylnego odcinka XI żebra po stronie prawej widoczny jest dobrze wysycony cień, albo ortotrafione oskrzele albo wysepka kostna. Bardzo proszę o odpowiedź i z góry dziękuję.

Opis radiologa jest dosyć precyzyjny, warto porównać takie zdjęcie z poprzednimi. Wszystkie opisane zmiany są łagodne lub wręcz normą. Można zawsze powtórzyć badanie przy wątpliwościach. Dobrze jest pokazać CD lub kliszę pulmonologowi