RTG klatki piersiowej i cień guzkowy

W RTG klatki piersiowej stwierdzono u mnie: poniżej wnęki lewego płuca drobny cień guzkowy 5-6mm, może to być wyrzutowane oskrzele-do rozstrzygnięcia w skopii. Poza tym pola płucne bez istotnych zagęszczeń. Sylwetka serca w normie. Jamy opłucnowe wolne od płynu. Mam 59 lat, przeszłam ostatnio infekcję(przeziębienie), brałam antybiotyk. Ogólnie czuję się dobrze, jednak mam kaszel, który trwa ok. miesiąca. Czy ten guzek oznacza zmianę nowotworową?

Witam serdecznie,

Radiolog podejrzewa, że drobny cień guzkowy może być zobrazowanym oskrzelem. Sugeruję, też on , że trzeba to zweryfikować w skopii.
Nie ma póki co się niepokoić. Sugeruję udanie się wraz z wynikiem badania RTG do lekarza prowadzącego w celu konsultacji.

Pozdrawiam.