Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 0 4

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Jak interpretować wynik badania USG szyi i czy jest powód do zmartwień?

Dzień dobry, Proszę o interpretację badania usg szyi... Slinianki przyuszne oraz podżuchwowe o prawidłowej echogeniczności i echostrukturze. Przewody wyprowadzające ślinianek nieposzerzone. W śliniankach po stronie lewej oraz śliniance prawej bez widocznych złogów. Ślinianka podżuchwowa prawa - widoczne linijne hiperecho o dł. ok. 5mm z następczym cieniem akustycznym - zwapnienie? złóg?. Po za tym obustronnie w okolicy kątów żuchwy nielicze ww. chłonne o wym. max. - po stronie prawej 11x5mm, po stronie lewej 12x4mm - jak odczynowe. Obustronnie nieliczne ww.chłonne wzdłuż przebiegu MOS o wym. max. 9x3mm. Tarczyca jednorodna niepowiększona (łączna obj. 20,4ml). Dodam, że wyniki krwi w normie (w tym ob = 8 i CRP hs = 0,5). Czy to co zostało ukazane w śliniance podżuchwowej prawej powinno być powodem do zmartwień?
MĘŻCZYZNA, 38 LAT ponad rok temu

Bóle kręgosłupa

Spędzamy zbyt wiele czasu w pozycji siedzącej. Prowadzi to do bólu pleców. Warto wstać,przejść się. Zredukujemy wtedy dolegliwości bólowe kręgosłupa.

Lek. Michał Lenard
80 poziom zaufania

Złóg, lub zwapnienie nie stanowi dużego zagrożenia dla Pana, ale może powodować ból i wymagać usunięcia. Wyniki badania powinien ocenić lekarz, który je zlecił. Pozdrawiam!

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy