Jak interpretować wynik badania USG u 26-latki?

Witam miesiączke miałam 9.04 cykle 30 dniowe jednak owulacje chyba mam pozno bo tak odczuwam bole. 9 dni temu bylam na usg wykryto pecherzyk ciazowy o wielkosci 4,5 mm powiedziano mi ze to 5 tydzien. dzis panikowalam i pojechalam do mojego lekarza na usg poniewaz ustaly bole i twardosc piersi. lekarz stwierdzi pecherzyk z cialkiem zoltym wielkosci 8mm i ocenilwiek ciazy na 4 tydzien i 5 dzien po czym zapytałam go jak to skoro ostatnio byl 5 tydzien powiedizal ze mam sienie martwic. rok temu bylamw ciazy jednak mialam puste jajo plodowe i w 9 tygodniu mialam zabieg. obawiam sie ze ciaza znow nie rozwija sie prawidlowo bo powinna miec juz 13 mm a moj lekarz nie chcac mnie na razie martwic nie mowi mi calej prawdy bardzo prosze o pytanie

Lek. Michał Lenard

W początkowym etapie ciąży trudno jest jednoznacznie ustalić dokładny wiek zarodka na podstawie USG. W tym celu należy wykonać takie badanie między 9. a 11. tygodniem ciąży. Do tej pory z tego co Pani opisuje nie ma powodu do zmartwień. Pozdrawiam!