Jak interpretować wynik RM stawu skokowego i jak długo trwa leczenie?

Opis badania MR stawu skokowego. "W obrębie powierzchni stawowej bloczka k. skokowej (cz. przyśrodkowa) widoczne ognisko OChD wlk. 7x11mm, z obrzękiem śródkostnym, bez obecności ciała wolnego." Chciałabym dowiedzieć się co to oznacza i czy da radę wyleczyć to w przeciągu roku lub czy są jakieś leki żeby noga nie bolała ponieważ chciałabym dostać się na studia wychowania fizycznego za rok.

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczna pilna wizyta u lekarza ortopedy i dalsze postepowanie diagnostyczno terapeutyczne