Jak interpretować wynik TSH 4,57 u osoby w 8 tygodniu ciąży?

Kobieta 36 lat w 8 tyg ciaży. Tsh 4,57 przy normie 4,2, ft3 i ft4 w normie. Anty tpo 174 przy normie 34, anty tg w normie. Jak mam rozumieć wyniki, czy mam już niedoczynność tarczycy ? 10 dni wcześniej tsh wynosiło 2,15. Czy leki (duphaston, witaminy z jodem) mogły spowodować taki skok ?

Witaminy w ciąży

Lek. Tomasz Budlewski

proponuje powtórzyć badanie jeśli skok jest taki przez 10 dni. następnie koniecznie udać się do lekarza prowadzącego ciążę, jeśli nadal będzie za wysokie może być wskazane włączenie np. euthyroxu.