Jak interpretować wyniki badan na tarczycę i jaka jest prawidłowa wielkość tarczycy?

Witam, ostatnio robilam szczegółowe badania na trczyce. Tsh-1,79. Ft4-19,54.Ft3-4,94. Tpo-6,63. Tg-17,29. I również robiłam usg tarczycy. Zadnych gozkow nie wykryto ale zaniepokoila mnie wielkosci tarczycy. Prawy plat 18x18x45(7,6ml) ,lewy plat 17,16,46(6,5ml) czy badania ktore wykonałam sa w normie ? I czy moja tarczyca ma prawidlowa wielkosc?

Lek. Tomasz Budlewski

Jakie są normy w danym laboratorium. ? Wielkość tarczycy zależy także np od warunkowan genetycznych . Wskazana wizyta u endokrynologa