Jak interpretować wyniki badań RTG miednicy i stawów przed wizytą u lekarza?
Dzień dobry, w rtg miednicy i stawów biodrowych m.in. napisane: "Obszar zagęszczonego utkania kostnego w trzonie prawej kości udowej o śr ok 2 cm". Czy to może być coś groźnego ? Niepokoję się przed wizytą u lekarza... Z góry dziękuję za odpowiedź.

KOBIETA, 60 LAT ponad rok temu
Lek. Katarzyna Szymczak
95 poziom zaufania
Może to być torbiel, guz, wskazana dalsza diagnostyka, tomografia komputerowa dokładniej określi charakter zamiany.
Pozdrawiam