Jak interpretować tomografię komputerową macicy i MR miednicy?

Proszę o interpretację wyniku tomografii komputerowej: Trzon macicy szerokości do ok 5x5cm-w normie, obrys szyjki macicy słabo odgraniczone od sąsiednich struktur, wzdłuż jej obrysu ku tyłowi od pęcherza drobne zbiorniki gazu oraz ślad środka kontrastowego w uciśniętej pętli jelita cienkiego, poszerzonej szyjce - wskazana kontrola ginekologiczna, ewentualnie MR miednicy małej. Obrysy jajników słabo odgraniczone od pętli jelitowych. W obrębie trzonu kości biodrowej lewej, lewego talerza biodrowego, widoczne torbielowate ubytki struktury kostnej przedzielone grubymi nieregularnymi przegrodami kostnymi, bez istotnego wzmocnienia kostnego. Kość rozdęta, powierzchnia zachowana. Obraz niejednoznaczny, może sugerować dysplazje włóknistą, ew. proces rozrostowy. Wskazane MR miednicy małej z kontrastem. Pozostałe struktury kostne w normie.

Lek. Tomasz Budlewski

A jakie dolegliwości ? Jaki powod badania ? Wskazana wizyta u lekarza zlecającego powyzsze badanie i odpowiednia dalsza diagnostyka