Jak interpretować wyniki badania krzywej cukrowej i co one oznaczają?

Prosze o interpretacje moich wynikow krzywej glukozowej i insulinowej. Glukoza na czczo 101mg/dl, po obciazeniu 75g glukozy po 1 godz 136 i po 2 godz 102. Insulina na czczo 0.5ulU/ml, po obciazeniu 75g glukozy po 1 godz 27.6 i po 2 godz 24.6. Zauwazylam ze przez kilka ostatnich lat cukier na czczo stale sie podwyzsza. Isulina na czczo jest bardzo niska a po 1 godz obciazenia glukoza jest powyzej normy i po 2 godz wciaz jest wysoka. Czy to jest objaw insulinoopornosci czy problemow z trzustka?

Lek. Tomasz Budlewski

Wyniki świadczą o nieprawidłowej glikemii na czczo i być może zbyt dużym wydzielaniu insuliny wskazana wizyta u diabetologa