Jak interpretować wyniki badania odbytu i co oznacza wykryty guzek?

Witam, mój gastrolog miał wypadek i nie zinterpretował mi wyników: Odbyt wewnętrznie suchy, zwieracze prawidłowo napięte. Per rectum bańka odbytnicy pusta. Wprowadzono aparat do zgięcia odbytnioczo esicznego. Śluzówka części dystalnej nieco brukowana i z skąpym rysunkiem naczyniowym - pobrano wycinki. W dalszej części proksymalnej śluzówka kładka i lśniąca. W kanale odbytu zrogowaciały guzek. Co to znaczy? Wizyta u następnego specjalisty w dalekiej przyszłości, martwię się.

Witam , proszę na spokojnie czekać na następną wizytę! Jeśli wynik badania mikroskopowego pobranych wycinków okaże się podejrzany , wtedy należy zgłosić się do kolejnego specjalisty! z.żurawski