Jak interpretować wyniki badania RTG klatki piersiowej u osoby po zatorze płucnym?

jestem po zatorowości płucnej.mam dusznośc.od listopada 2016 przestałem palic .Na opisie zdję rtg klatki piersiowej: serce leżące na przeponie,nieco obfitszy rysunek naczyniowy wnęk płucnych,wzmozony rysunek płucny z zageszczeniami w prawej zatoce sercowo-przeponowej-obraz przynajmniej cześciowo może byc efektem wydechowego ustawienia kopuł przepony.Co oznacza opis.

Lek. Tomasz Budlewski

kiedy była zatorowość. proponuję udać się do lekarza zlecającego powyższe badanie. być może wskazana będzie rozszerzona diagnostyka i wizyta u pulmonologa/kardiologa.