Jak interpretować wyniki rezonansu magnetycznego kręgosłupa u 50-latka?

Proszę o interpretację wyniku z rezonansu kręgosłupa . Na poziomie L2-S1 obniżenie wysokości tarczy mk, z cechami odwodnienia. Na tych poziomach centralne i obustronne paramedialne wypukliny krążków mk na ok 6-8 mm spłycające zachyłki boczne oraz nieznacznie zwęzające otwory mk. Na poziomie L4-L5- większe zwężenie otworów mk , zmiany zwyrodnieniowe przyległych części trzonów . Na poziomie Th9-L3- guzki Schmorla. Stożek rdzenia o prawidłowym sygnale

Opisano zmiany zwyrodnieniowe, w miarę nasilenia dolegliwości bólowych i ograniczenia ruchomości ciała należy skonsultować wynik z rehabilitantem lub neurochirurgiem - leczenie zachowawcze lub zabiegowe.