Jak interpretować zasadę 7 dni podczas przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych?

witam mam pare pytań: 1)Zazylam tab escapelle po 5dniach rozpoczelam nowy blister tab antykoncepcyjnych czy jestem bezpieczna?wiem ze jesli zazyje sie w trakcie blistra nie ma bezpieczenstwa a jak jest gdy zaczyna sie nowy po paru dniach?2)co to jest zasada 7-miu dni i kiedy ja stosowac3)jesli partner skonczyl na zewnatrz i nie umyl penisa jak dlugo plemniki ktore na nim pozostaly zyja jesli wprowadzil do pochwy po2godz to czy te ktore zostaly na penisie po wczesniejszym wytrysku sa aktywne?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Odpowiadając na Pani pytania: 1. Jeśli pierwszą tabletkę z opakowania zażyła Pani pierwszego dnia miesiączki, jest Pani bezpieczna. 2. Niestety nie wiem co ma Pani na myśli pisząc: zasada 7 dni. Wszelkie wątpliwości dotyczące stosowania tabletek wyjaśni jednak niewątpliwie ulotka preparatu antykoncepcyjnego. 3. Plemniki w niesprzyjającym środowisku przeżywają max kilka minut.