Jak jeszcze przygotować się do wizyty u ginekologa?

Mam nieregularny okres, raz dostawałam go za późno, raz za prędko, a od prawie 5 miesięcy nie mam go w ogóle. Mam niedoczynność tarczycy, za wysoki puls, fobię społeczną, nerwicę lękową, depresję i nadwagę. Biorę leki Prefaxine, Ranofren, Letrox, Propranolol i Lamitrin. W czwartek idę do ginekologa, o czym jeszcze powinnam mu powiedzieć oprócz tego co napisałam powyżej? Wezmę ze sobą wynik TSH i FT4, czy coś jeszcze powinnam wziąć?
KOBIETA, 25 LAT 3 miesiące temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

wizyta ginekologiczna polega nie tylko na przeprowadzeniu szczegółowego wywiady zdrowotnego, ale kluczowym jej elementem będzie badanie ginekologiczne, dzięki któremu będzie można wykluczyć ewentualne nieprawidłowości.

Brak okresu może mieć związek z niedoczynnością tarczycy, dlatego ważne, aby podjąć leczenie w tym zakresie. Ponadto w takich sytuacjach lekarze zalecają wykonanie badań hormonalnych. Spis przyjmowanych leków będzie wskazany, jeśli lekarz zaleci Pani leczenie. Potrzebne będą także informacje odnośnie ostatnich menstruacji oraz Pani samopoczucia.

Odpowiedzi ekspertów na podobne pytania znajdują się tutaj:

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/brak-okresu-a-niedoczynnosc-tarczycy,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niedoczynnosc-tarczycy-a-opoznienie-okresu,

https://pytania.abczdrowie.pl/pytania/niedoczynnosc-tarczycy-a-brak-miesiaczki.

Przypominamy, że udzielane informacje stanowią jedynie informację poglądową. W celu uzyskania diagnozy oraz zaplanowania leczenia, prosimy o zasięgnięcie osobistej porady lekarskiej.